Erasmus

S Erasmem v cizině o hladu nebudeš

Založ si studentský účet G2 a využívej všechny jeho výhody s balíčkem Erasmus v zahraničí.

Sjednat

Plánuješ cestu ven se studijním programem Erasmus?
Máme pro tebe speciální balíček, díky kterému získáš:

Snadný přístup k financím v zahraničí

K penězům ze stipendia se v zahraničí dostaneš přes online bankovnictví. Můžeš tak platit za ubytování, na ostatní výdaje se bude hodit platební karta, která Ti jednou měsíčně zdarma pomůže i k hotovosti z bankomatu.

Sleva

na cestovní pojištění při sjednání online v aplikaci Mobilní banka nebo na www.kb.cz.

Peníze navíc

Při předložení svého platného průkazu ISIC získáš bonus 350 Kč.

Peněžní rezervu na mimořádné výdaje

Pokud ti je víc než 18 let, můžeš jít do mínusu na CZK účtu nebo využít limit na kreditní kartě.

Co by tě ještě mohlo zajímat?

Proč bych měl mít účet u KB?

Protože tvoje škola je klientem KB a je pro ni nevýhodné a složité posílat stipendium do jiné banky. Naše nabídka byla sestavena na základě potřeb a zkušeností studentů na Erasmu.

Jak dlouho platí tato nabídka?

Naše nabídka je platná 1 rok od sjednání balíčku Erasmus.

Kde a jak můžu nabídku získat?

Nejlepší je zajít na pobočku KB, kterou ti doporučila škola. Tam budou naši bankovní poradci na tvoji návštěvu připraveni. Rádi tě samozřejmě přivítáme i v kterékoli jiné naší pobočce.

Musím mít na G2 kartě k EUR účtu obrázek z galerie KB?

Nemusíš, ale doporučujeme to. V balíčku Premium totiž dostaneš dvě G2 karty – jednu k CZK účtu a jednu k EUR účtu. Stipendium budeš mít na EUR účtu, proto si na cestu určitě vezmi s sebou G2 kartu k EUR účtu. A aby bylo jasné, která to je, budeš na ní mít jiný obrázek.

Jedu do Anglie, nepotřebuji eurový účet...

Stipendium se vyplácí pouze v Eurech, je jedno, do jaké země cestuješ. Škola ti ho proto pošle pouze na eurový účet. Tedy pokaždé, když budeš vybírat z tohoto účtu nebo z něj platit, bude docházet ke konverzi EUR na měnu dané země. Aktuální kurzy můžeš sledovat na kb.cz

Proč musím mít i účet v CZK, když teď budu využívat hlavně účet v EUR?

Účet v EUR je zdarma pouze společně s účtem v Kč. Dobrá zpráva ale je, že ho budeš mít po dobu platnosti této nabídky, tzn. na 1 rok, zdarma.

Nestačí mi limit v internetovém bankovnictví na zaplacení školného nebo ubytování, co mám dělat?

Limit na odchozí transakce můžeš změnit okamžitě na G2 lince. Musíš ale zavolat z telefonu, na který ti zasíláme notifikační SMS s číselným kódem na potvrzení odchozí transakce v internetovém bankovnictví. Změna resp. navýšení limitu je platné 1 den. Pro trvalé navýšení limitu musíš zajít na svoji pobočku. Pokud potřebuješ změnit limity pro placení kartou, můžeš to udělat hned online přes Internetové nebo mobilní bankovnictví KB.

Dostanu v balíčku Premium pojištění karet, nebo kreditní kartu?

Záleží na tom, kolik ti je let při sjednávání účtu. Kreditní karta se ti do zahraničí perfektně hodí, takže pokud ti je více než 18 let, můžeš si vybrat mezi kreditní kartou a pojištěním karet. Pokud budeš kreditní kartu používat a zaplatíš s ní měsíčně alespoň 1 500 Kč, pak budeš mít balíček Premium úplně zdarma. V opačném případě tě balíček vyjde na 29 Kč měsíčně. Pokud je ti méně než 18 let a z tohoto důvodu nemůžeš ještě kreditní kartu mít, bude součástí balíčku pojištění karet. Budeš tak mít pojištěné nejen všechny platební karty v případě krádeže a zneužití, ale také doklady, klíče, mobilní telefon či peněženku s hotovostí. Výhodou pojištění je, že nebudeš platit žádné další poplatky za vydání a zaslání náhradní karty nebo nouzové hotovosti v případě nutnosti, třeba i do zahraničí. Vyjde tě to na 348 Kč ročně. Pojištění platebních karet si můžeš samozřejmě sjednat, i když už máš v balíčku kreditní kartu.

Co se stane, až mi nabídka po roce skončí?

Zajdi k nám do pobočky a tam se domluvíte, jak dál. Vše sestavíme podle tvých potřeb tak, aby ti nabídka vyhovovala i nadále.

Co mám dělat v případě, že se potřebuji poradit?

Zvedni telefon a zavolej nám. Číslo je jednoduché – 800 G2 OD KB (800 426 352).

Kolik tě to bude stát?

Účty Balíček Erasmus Standard Balíček Erasmus Premium
G2.2 v EUR
osobní účet v EUR
měsíční elektronický výpis
internetové a mobilní bankovnictví
   
G2.2 v CZK
osobní účet v CZK
měsíční elektronický výpis
internetové a mobilní bankovnictví
   
Karty
k účtu v EUR Embosovaná Embosovaná G2
k účtu v CZK Embosovaná G2 Embosovaná G2
Transakce (měsíčně)
1 příchozí SEPA platba v EUR na účet v EUR    
1 odchozí mezinárodní SEPA platba z účtu v EUR    
1 výběr z bankomatu v zahraničí G2 kartou z účtu v EUR    
1 výběr z bankomatu v zahraničí G2 kartou z účtu v CZK    
Navíc
vlastní design G2 karty k účtu v EUR    
pojištění platebních karet nebo kreditní karta pro studenty    
350 Kč za předložení platného průkazu ISIC    
Cena 0 Kč varianta s pojištěním karet 348 Kč ročně, varianta s kreditní kartou 29 nebo 0 Kč měsíčně

Poznámka: Pokud budeš mít v balíčku kreditní kartu a zaplatíš s ní měsíčně alespoň 1 500 Kč, pak budeš mít balíček Premium úplně zdarma. V opačném případě tě balíček vyjde na 29 Kč měsíčně, což je např. cena za 1 malé pivo nebo pohled babičce. V případě, že ti ještě nebylo 18 a dostaneš v balíčku pojištění platebních karet, vyjde tě balíček v přepočtu na 29 Kč měsíčně. Pozor, budeme účtovat pouze jednou ročně a to částkou 348 Kč. Více si přečti v sekci Co by tě ještě mohlo zajímat nebo se zeptej bankovního poradce.

Poznámka č.2: Nabídka KB platí pro vyjíždějící studenty z ČR v rámci programu Erasmus a Erasmus+ na studia do zahraničí.

Facebook Zeptej se nás
na Facebooku

VÁŠ DOTAZ: